На Харківщині відбувся семінар-тренінг «Сучасний урок в умовах впровадження медіаосвіти»

17 лютого 2016 року на базі Мереф’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Харківської районної ради Харківської області Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» спільно з Академією української преси в межах співпраці щодо реалізації «Концепції впровадження медіаосвіти в Україні» та регіональної Програми дослідно-експериментальної роботи Харківської академії неперервної освіти «Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в систему роботи навчальних закладів Харківської області» на 2012-2018 рр. для учасників експерименту та для вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури Харківського району було проведено семінар-тренінг «Сучасний урок в умовах впровадження медіаосвіти».

 

Програмою семінару було передбачено:

1.     Актуалізувати значущість запровадження медіаосвіти в систему роботи навчальних закладів.

2.     Ознайомити з досвідом роботи Мереф’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 та Жовтневої школи І-ІІІ ступенів Харківської районної ради Харківської області щодо впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес при викладанні предметів філологічного циклу.

3.     Висвітлити особливості проведення уроків з елементами медіаосвіти.

4.     Презентувати практичні моделі медіаосвіти.

5.     Показати доцільність застосування стереотипів на уроках літератури.

6.     Провести тренінг щодо подолання мислення стереотипами, що виникають під впливом соціуму та мас-медіа.

7.     Визначити основні шляхи застосування медіаосвіти педагогом в освітньому процесі навчальних закладів.

 

Дегтярьова Г.А. ознайомила учасників семінару з практичними аспектами впровадження медіаосвіти у Швеції.

Досвідом інтеграції медіаосвіти у викладання предметів філологічного циклу ділилися Кукленко О.С., Шевченко Т.М., Стадник О.М., зосередивши увагу на практичних її моделях.

   

На семінарі двом учням Мереф’янської ЗОШ № 6 вручили сертифікати учасників обласного семінару-тренінгу «Практична медіаосвіта: створення аудіовізуальних продуктів», які засвідчують те, що вони працювали над створенням анімаційного кліпу до пісні С. Тарабарової «Хочу жити без війни».

 

 

У семінарі взяли участь 70 педагогів Харківської області.

 

Координатори проекту:

менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси – Волошенюк Оксана Валеріївна;

завідувач кафедри методики навчання мов і літератури Харківської академії неперервної освіти – Дегтярьова Галина Анатоліївна.